چه مقدار تمرین، چه مقدار پیشرفت (I) خرید اینترنتی

Toggle navigation Tutorial24.


ir جستجو آموزش زبان زبان انگلیسی انگلیسی مقدماتی آموزش های انگلیسی اصطلاحات انگلیسی گرامر انگلیسی زبان آلمانی آموزش زبان آلمانی نرم افزارهای زبان نقد نرم افزارهای زبان                                             گرافیک و ویدیو فتوشاپ تمامی آموزش های فتوشاپ دوره مقدماتی فتوشاپ آموزش پیشرفته فتوشاپ دانلود براش محصولات فتوشاپ ایلوستریتور آموزش ایلوستریتور اتوکد آموزش اتوکد After Effects آموزش After Effects برنامه نویسی برنامه نویسی آموزش های برنامه نویسی PHP آموزش های php HTML آموزش HTML تگ های HTML DHTML آموزش DHTML AJAX آموزش AJAX جاوا اسکریپت آموزش جاوا اسکریپت زبان سی آموزش C شما اینجا هستید :  Tutorial24 /هنر /موسیقی /نوازندگی / چه مقدار تمرین، چه مقدار پیشرفت (I) چه مقدار تمرین، چه مقدار پیشرفت (I) مارس 29, 2015 Author: adaministrnz بدون کامنت نگاه این نوشته به تمرین، یک دید کلى و ارائه ى شیوه ى خاصى تمرین براى افرادى است که تصمیم آنها براى نوازنده شدن (یا حرفه اى شدن) قطعى نیست.


نه اینکه با این شیوه ى تمرینى که ذکر مى شود نمى توان گامهاى حرفه اى برداشت، بلکه زمان رسیدنِ به هدف، طولانى تر خواهد بود.


معمولا بیشتر کسانی که برای اولین بار آموزش سازی را شروع مى کنند چون در ابتدای راه هستند و دارای انگیزه کافی نیز می باشند و عزم خود را جزم کرده اند که راه نوازنده شدن را در پیش گیرند، بنابراین اینگونه فکر مى کنند که هر روز به طور میانگین یک، دو یا حتا سه ساعت وقت تمرین دارند و یا طبق برنامه ریزى مى توانند بطور مرتب هر روز مقدار مشخصى تمرین کنند.


ولی همین که دو سه هفته ی اول گذشت متوجه می شوند گرچه با حساب روی کاغذ دو سه ساعتی وقت دارند ولی عملا هر یک، دو یا سه روز می توانند زمان کمی را به تمرین اختصاص دهند مثلا نیم ساعت.


اغلب هنرجویانی که در محاسبه ى زمانِ تمرین با مشکل مواجه مى شوند می گویند این هفته یا هفته ی پیش کار خاصی پیش آمد و استثنائا نتوانستیم تمرین کنیم اما هفته ی آینده فرصت بیشتری برای تمرین داریم و کم کاری هفته ی گذشته را هم جبران می کنیم.


اما از آنجا که تجربه نشان داده و بیشتر ما میدانیم مشکلات همه ی ما گاهی کم و گاهی زیاد مى شود و این نیست که بگوئیم مثلا من این سه ماهی که در پیش است وقت کافی برای تمرین دارم، شاید روزی حداقل دو یا سه ساعت.


به فرض هم که اینطور باشد (که البته با زندگی امروزه کمی محال به نظر میرسد) بعد از گذشت آن سه ماه چه؟ آیا مى خواهید مدتی تمرین و کلاس را تعطیل کنید و به مشغله های روزمره بپردازید و دوباره بعد از گذشت مدت نامعینی دوباره به کلاس بازگردید؟ با توجه به اینکه وقتی «پشت آدم باد میخورد» دوباره شروع کردن هم بسیار مشکل می شود! یا بخاطر اینکه نمی توانید مثل مدت قبل، زیاد تمرین کنید، کلاس هایتان را یک هفته در میان یا کاملا تق و لق برگزار کنید؟ که هم به کارهای شخصی خود برسید و هم نزد استاد شرمنده نباشید.


من سر کلاس استاد پایور تجربه ای بس گرانبها پیدا کردم که شاید ذکرِ آن خالى از لطف نباشد، آن خاطره بدین قرار است: چند جلسه ای بود که سرِ کلاسِ ایشان خوب تمرین نمی کردم و قطعات را آنطور که باید نمی زدم (آن زمان مجرد بودم) استاد فرمودند، تمرینت کافی نیست و باید این چند درس را دوره کنی.


من خدمت استاد عرض کردم چند هفته ای است که سرم شلوغ است ولی هفته ی آینده فرصت کافی خواهم داشت و جبران خواهم کرد، استاد آن زمان نصیحتی به من کردند که سال ها بعد من به آن پی بردم و آن این بود که فرمودند: “مطمئن باش که تو روز به روز گرفتار تر از دیروز خواهی شد و در آینده فرصت های کمتر و کمتری برای تمرین پیدا خواهی کرد.


شما باید اگر روزها زمان تمرین نداری هر شب قبل از خواب حتما نیم ساعت ساز بزنی و بعد بخوابی تا مرتب پیشرفت کنی و همیشه آماده باشی در غیر اینصورت گاهی تمرین داری و گاهی نه، بنابراین هیچگاه به نتیجه ی مطلوب نمیرسی”.


سال ها بعد متوجه شدم که نسبت به گذشته چقدر بیشتر مشغله دارم و این امکان پیش نمی آید که کلاً سرم خلوت شود تا با خیالی راحت از آن به بعد به تمرین بپردازم.


آنوقت بود که فهمیدم تمرینات منظم روزانه، هر چند کم، چقدر مى تواند مفید باشد و پیشرفت را تضمین کند.


با گرفتاری ها و مشغله های امروزی که همه ما کم و بیش با آن دست و پنجه نرم مى کنیم هدف من از طرح این موضوع این است که یک شمای کلی از موارد زیر را طرح و پیرامونِ ارتباط آنها با یکدیگر مطالبى را عنوان کنم تا در آخر به نتیجه اى کاربردى برسم.


آن موارد که به هر یک به طور تفصیل در هر شماره خواهم پرداخت به قرارِ زیرند: یک: بررسى شیوه هاى آموزشىِ موجود دو: بررسى مقدار تمرینِ مورد نیاز سه: بررسى زمانِ تمرین چهار: بررسى روشهاى تمرین پنج : میزان پیشرفت مورد انتظار ششم: ارائه ى شیوه ى تمرینِ مورد نظرِ این مقاله منبع : گفتگوی هارمونیک Posted in :  نوازندگی Tags :  آموزش های نوازندگی URL for this post : http://tutorial24.


ir/2015/03/29/%da%86%d9%87-%d9%85%d9%82%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%aa%d9%85%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%8c-%da%86%d9%87-%d9%85%d9%82%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%b1%d9%81%d8%aa-i/ Leave a Reply Cancle Reply Comment Name(required) Email(required) Website 4  +  یک  =  تبلیغات پست های مشابه چه مقدار تمرین، چه مقدار پیشرفت (V) نت خوانی و اجرا چه مقدار تمرین، چه مقدار پیشرفت (VI) دستانم یاریم نمی کنند (I) چه مقدار تمرین، چه مقدار پیشرفت (IX) برخی از دلایل ایجاد استرس در نوازندگی نکاتی در آموزش نوازندگی (I) استفاده از تصویر صوتی در بداهه نوازی چه مقدار تمرین، چه مقدار پیشرفت (I) بداهه نواز خوب باشیم – قسمت اول مشترک خبرنامه ما بشوید.


ثبت نام صفحات ویژه ما آموزش C آموزش HTML آموزش PHP آموزش Reason آموزش آلمانی آموزش اتوکد آموزش ادوبی ایلوستریتور آموزش افترافکت آموزش انگلیسی آموزش سلفژ و خوانندگی آموزش فتوشاپ آموزش های مقدماتی فتوشاپ دانلود براش های فتوشاپ آخرین مطالب 1001 آموزش و مقاله رایگان برای موفقیت و کامیابی ژربر دوریاک / پاپ سیلوستر دوم و موسیقی بوئتیوس و موسیقی فیثاغورس و موسیقی مرجع آکوردهای گیتار راهنمای آهنگ سازی از دل و جان © Tutorial24 سایت آموزشی تیوترال 24 به ما امتیاز دهید: به این صفحه به این سایت

:: Article source ::

http://tutorial24.ir/2015/03/29/چه-مقدار-تمرین،-چه-مقدار-پیشرفت-i/